Kam odchází všechno, o co nepečujeme?

Během letošního krásného a všemi barvami vybarveného podzimu jsem si silně uvědomila, jak vše, o co nepečujeme, jde takzvaně „do háje“. Abych to více přiblížila, tak uvedu pár příkladů ze života. Na záhonku, ze kterého jsem před nedávnem sklidila cibuli, vyrostlo během velmi krátké doby docela velké množství plevele, který tam samozřejmě nikdo nesadil. Do cvičení, které vedu, přišla po prázdninách cvičenka se slovy: „Tak nějak jsem to přes ty prázdniny vypustila a zase jsem trochu přibrala na váze. Ach jo.“ Se sportovní kondicí je to také přesně tak. Jen chvíli vypustíme trénink a forma jede… víte už kam. A je to úplně jedno, jestli je to běh, posilování, nebo cokoliv jiného. Proč se to tak děje v přírodě i nám lidem, je velká filozofická otázka, možná až duchovní, ale do jejího rozebírání a hledání odpovědi si netroufám vůbec pouštět.

Naopak bych se chtěla zabývat spíše tím, jak se k tomu, co víme a všichni prožíváme, postavit. Jak vytrvat na cestě za naším cílem, za naším možná lepším já. Nedělat stále tři kroky dopředu a dva zpět. Poměrně hodně lidí je přesvědčeno, že k vytrvalosti je zapotřebí velmi silná vůle a bez ní to prostě nejde.  Toto přesvědčení dosti nabourávají lidé, kteří měli poměrně dlouhou část svého života nadváhu, možná byli nemocní a naprosto bez jakéhokoliv pohybu. Ve chvíli, kdy se tito rozhodli ke změně, dokázali neuvěřitelné, protože najednou našli motivaci. Já osobně jsem přesvědčena, že dobrá motivace je víc než pevná vůle, a mnozí klienti to jen potvrzují.

Ovšem k pevné vůli i dobré a silné motivaci jednoznačně patří jedna vzácná vlastnost, a tou je vytrvalost. A co opravdově podpoří všechno výše uvedené? Nevíte? No, přeci skvělá parta, bezva kolektiv, nebo minimálně partner, skvělá kamarádka, nebo i kouč, který nic neodpustí. A proto nezůstávejte v jakémkoliv usilování sami. Vždyť i naše děti hlásíme do různých kroužků, kde mají kamarády, a v partě se to přeci vždy lépe táhne. Při vědomí všech těchto skutečností jsme v našem Centru Radosti zavedli společná cvičení (Fit kluby a Dance cluby) a kurzy správného stravování, abychom byli co největší oporou těm, co se rozhodli něco ve svém životě změnit. Také náš online kurz Jídlo jako Radost, který je určen především lidem, se kterými se nemůžeme na fyzické úrovni setkávat, protože bydlí daleko, už funguje druhým rokem. Jak pomáhá klientkám? Malá reference jedné z nich, abych nás nechválila sama.

Vážený týme koučů Jídlo jako Radost,

tímto bych vám chtěla vyjádřit svou hlubokou vděčnost, že jsem měla možnost projít vaším online kurzem Jídlo jako Radost. Díky vám můj život nabral nový rozměr a já se vydala na novou úžasnou obohacující cestu… Přihlásila jsem se do online kurzu před necelým rokem, v prosinci 2016, pod mírným nátlakem své kamarádky, která v tom nechtěla být sama, která už měla za sebou několik lekcí, a mohla jsem tedy pozorovat její postupnou přeměnu. Sama jsem ovšem o svém úspěchu hodně pochybovala, k výsledku byla skeptická. O to větší je teď moje každodenní radost, když pozoruji, kam jsem se za necelý rok posunula. Nejenom, že jsem o několik kil lehčí (což už pro mě dnes není to nejdůležitější), že jsem se zbavila několika zdravotních problémů, ale celková změna myšlení a přístupu k životu je to, čeho si nejvíc cením. Z celého srdce děkuji “své koučce” Haničce, která mě celým kurzem provázela, byla mi a doposud je obrovskou oporou, motivací, která pro mne byla a stále je tzv. vrbou, které si mohu postěžovat, když právě nemám nejlepší den, a která se stala mou kamarádkou. Má cesta proměny není, a možná ani nikdy nebude, u konce. Každý den objevuji a učím se nové věci, které se netýkají jen jídla, ale také celkového životního stylu a vztahu k lidem okolo. Můj život je teď šťastnější a spokojenější. Vřelé díky!

Přeji mnoho spokojených zákazníků. Dagmar Hašková

Hubnutí, kurz

Jídlo jako Radost a Dáda

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • Nadpis formuláře

   Text formuláře

  • Kategorie