Májové ochutnávky

Májové ochutnávky

Centra Radosti ve Frenštátě pod Radhoštěm

Máj lásky čas. Staré úsloví, které platí stále. Všude okolo nás je plno svěží zeleně, všechno pučí a kouzelně rozkvétá, celá příroda vykazuje ohromné množství energie. Někdy jí jako lidé trošku závidíme. Také bychom chtěli mít takové obrovské množství síly a energie, ale kde je vzít?

Právě příroda nám dává nejrůznější suroviny pro kvalitní výživu, která se následně přemění v energii. Tyto poklady z přírody jsou bez zbytečných tuků, a i vstupování sacharidů do našeho organismu, je zpomalováno dostatečným množstvím vlákniny v rostlinných produktech obsažené. Rostlinné produkty jako ovoce, zelenina, luštěniny, ořechy, semena, obilniny a výrobky z nich jsou ideálním zdrojem energie pro nás.

Na našich letošních májových ochutnávkách se hosté mohli přesvědčit, že i zdravé vegetariánské pokrmy mohou být velmi chutné a dodatečně nám to i potvrdili. Dokonce i zúčastnění muži měli slova pochvaly a uznání, což si opravdu ceníme, neboť právě oni nejsou vegetariánské stravě příliš nakloněni.

Připravili jsme svěží jarní saláty, spoustu pomazánek, domácí cibulový chléb a tzv. pštrosí vejce ze sojové sekané, které mělo velký úspěch nejen pro svůj vzhled, ale i chuť. Cuketová sekaná a celozrnné sušenky také našly své příznivce. Zástupci sladkého – srdíčka z červené řepy a z datlového pečiva s domácí nugetou uspokojili milovníky sladkého. Hřebem podvečera byla zmrzlina banánová, jahodová a čokoládová připravená bez cukru a tuku a věřte, opravdu byla TOP. Zmrzlinu jsme připravovali na místě přímo před očima návštěvníků, aby se mohli přesvědčit, že si nevymýšlíme a také, jak je to jednoduché a rychlé.

Někteří lidé a není jich málo, mají spoustu předsudků vůči rostlinné stravě, ale někdy je opravdu užitečné a dobré vystoupit ze své komfortní zóny pohodlí a přesvědčení a zkusit něco nového a možná i změnit názor, nebo předsudek. Takže už v tuto chvíli vás zveme na další ochutnávky do našeho Centra Radosti ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ještě nemáme vybráno téma a ani recepty, ale jistě se všechno včas dozvíte. Jen se pak nezapomeňte zaregistrovat, aby na vás zbylo místečko :-).

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • Nadpis formuláře

   Text formuláře

  • Kategorie